Wiązanki na grób


Jak co roku 1 listopada wiele osób wybiera się na cmentarz, aby uczcić pamięć po swoich bliskich. Zapalamy znicze i ozdabiamy groby wiązankami kwiatów jak nakazuje nam polska tradycja. Zawsze też pojawią się te same pytania... Które kwiaty wybrać do wiązanki: sztuczne, suszone, a może prawdziwe?

Czy zrobić wiązankę samemu, czy może lepiej skorzystać z usług kwiaciarni? Jakie znicze są lepsze, szklane czy plastikowe?

WIĄZANKI Z ŻYWYCH KWIATÓW

To na jakią wiązankę się zdecydujemy zależy w dużej mierze od pojemności naszych portfeli. Każdy z nas z pewnością zgodzi się, że najpiękniejsze są wiązanki wykonane z żywych kwiatów. Niestety nie da się ukryć, że żywe bukiety są także najdroższe. Należy również pamiętać, że kwiaty są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne, a w szczególności nie sprzyja im niska temperatura. Dlatego też jeśli chcemy, aby nasza wiązanka pięknie prezentowała się w dzień Zaduszek nie powinniśmy stawiać jej na nagrobku kilka dni wcześniej. Może nas wtedy spotkać niemiła niespodzianka, gdyż kwiaty pod wpływem nocnych przymrozków zrobią się czarne i opadną im płatki. Żywą wiązanką najlepiej jest ozdobić nagrobek 1 listopada.

Wiele osób nie potrafi własnoręcznie przygotować wiązanki, dlatego decyduje się na jej kupno w kwiaciarni. Bukiety przygotowane przez profesjonalistów z pewnością potrafią zachwycić i zwrócą uwagę każdego. Trzeba jednak pamiętać, że takie wiązanki będą zdecydowanie droższe od wykonanych własnoręcznie.

Należy zaznaczyć, że zrobienie takiej ozdoby nie wymaga szczególnych zdolności. Wystarczy odrobina fantazji, chęci i zapału. Na początku należy zrobić podstawę, na której upięte będą kwiaty. Podstawę taką można wykonać z żywych gałęzi drzew iglastych. Trzeba uformować z nich okrąg układając gałązki obok siebie i związując je na końcu. Do tak przygotowanej podstawy należy przywiązać wstążkami kwiaty. Kwiaty powinny mieć dłuższe łodygi, tak aby upinając je, nie było widać wstążek. Można dodać kolorowe gałązki trawy lub inne dodatki według własnego uznania. Na końcu naszą wiązankę można ozdobić dużą kokardą. Tak przygotowana ozdoba z pewnością wspaniale zaprezentuje się na nagrobku bliskiej osoby.

WIĄZANKI ZE SZTUCZNYCH KWIATÓW

Nie każdego z nas stać na drogie bukiety z żywych kwiatów, które w dodatku wytrzymują tylko kilka dni. Większość osób do ozdób zaduszkowych podchodzi w bardziej praktyczny sposób. Lepiej jest przygotować bądź kupić wiązanki ze sztucznych kwiatów, które są zdecydowanie trwalsze i tańsze. Jeśli kwiaty są wykonane z dobrych materiałów, przez długie miesiące ozdabiają nagrobki nie tracąc kolorów i nie brudząc się. Kwiaciarnie i supermarkety zachęcają nas do kupna sztucznych bukietów gwarantując ogromny wybór oraz konkurencyjne ceny. W obecnych czasach każdy jest w stanie znaleźć wiązanki, które w 100% będą mu odpowiadały. Dużym plusem sztucznych ozdób jest też możliwość zobaczenia wiązanki przed jej kupnem. Jeśli decydujemy się na żywe kwiaty, aż do momentu wykonania bukietu nie wiemy jak dokładnie będzie on wyglądał i czy końcowy efekt będzie nas zadowalał. Kupując sztuczną wiązankę widzimy ją zanim jeszcze się na nią zdecydujemy, co gwarantuje nam duży komfort i satysfakcję z zakupu.

Wykonanie wiązanki ze sztucznych kwiatów również nie jest trudnym zadaniem. W sklepach jest mnóstwo gotowych produktów w bardzo przystępnych cenach, z których możemy wykonać naszą wiązankę na grób. Mogą to być zarówno sztuczne gałązki iglaków, z których wykonamy podstawę do wieńca, jak również plastikowy wazon lub dzban, do którego włożymy kwiaty. Jeśli zdecydujemy się na wazon musimy pamiętać, aby obciążyć go dużym kamieniem, który włożyć należy na spód wazonu. Uchroni to nasz bukiet przed przewróceniem podczas wietrznych dni. Dowolnie wybrane kwiaty wkładamy do wazonu lub upinamy do gałązek i przyozdabiamy kokardą. Tak przygotowana ozdoba da nam z pewnością wiele satysfakcji i pozwoli zaoszczędzić dużą sumę, którą możemy wykorzystać na kupno ozdobnych zniczy.

MODA KWIATOWA W DZIEŃ ZADUSZEK

Z pojęciem mody kojarzy nam się na pewno nasz ubiór. Ale czy jest możliwe, aby zjawisko jakie decyduje o tym co nosimy mogło także wkraść się w tak intymny obszar naszej tradycji jakim jest Święto Zmarłych? Otóż tak, od wielu lat mówi się o trendach jakie panują corocznie na cmentarzach. Chodzi tu zarówno o znicze, ich kształty, desenie, kolory czy materiał z jakiego są wykonane oraz o kwiaty. Do wiązanek wybieramy różnego rodzaju kwiaty o specyficznej kolorystyce. W każdym roku można wyróżnić zdecydowanych faworytów jak na przykład chryzantemy oraz przodujące barwy. Znawcy rynku twierdzą, że najmodniejsze są obecnie odcienie jesieni tj. czerwień, pomarańcz, liliowy, miodowy czy brąz oraz zdecydowanie fiolet. Powoli zapominamy też o modnej dotychczas chryzantemie. Obecnie największym uznaniem cieszą sie storczyki oraz magnolie. Ważne jest, aby przy wyborze kwiatów zachować odpwiednią kolorystykę i oczywiście umiar. Nie możemy łączyć ze sobą barw jaskrawych we wszystkich odcieniach, gdyż wiązanka straci swój urok i zamiast stać się ozdobą nagrobka, będzie go oszpecać.

Kategoria: Wszystkich Świętych | Wyświetlenia: 8245
poradnikdomowyKontakt Regulamin Poradnik domowy
En De Użytkownicy Logowanie Rejestracja
cukiernia podhale wózki do bram sklep medyczny kielce zgrzewanie rur klej do parkietu
Copyright © 2010-2011 Poradnik-domowy.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu